10 грудня – міжнародний день прав людини. Адже саме в цей день у 1948 році ООН було прийнято Загальну декларацію прав людини. За ініціативою шкільного парламенту на цьому тижні було проведено кілька заходів, метою яких є сприяння ознайомленню учнів з правами людини та правами дитини.
10 грудня відбулась правова гра для учнів 7-9 класів «Чи знаєш ти свої права та обов’язки?». Кожен клас представляла команда з 5 учасників. Гравці відповідали на питання, пов’язані з правами людини та правами дитини, малювали малюнки, що ілюструють права дитини, грали у гру «гарячий мікрофон» та визначали 2мозковим штурмом» найголовніші права для однолітків. Вельмишановне журі у складі Ірини Йосипівни та Наталі Миколаївни, а також ведуча Ірина Миколаївна, були дуже приємно вражені хорошою підготовкою команд. Особливо було приємно, що мало не найкраще підготувались учні 7-х класів. Журі вирішило оцінити результати окремо дев’ятикласників(адже вони вже вивчають предмет «правознавство») та учнів 7-8 класів, які правознавство не вивчають. Отже, результати.
І місце – 9-А кл.
ІІ місце – 9-Б кл.
І місце – 7-А кл.
ІІ місце – 7-Б кл.
ІІІ місце – 8-А кл.
ІV місце – 8-Б кл.
Представники команд-переможців отримали почесне право провести бесіди та ігри на правову тематику серед учнів 3-4 класів.
Хочеться подякувати учням 10-А кл. Савицькій Христині та Фалалєєву Олександру за допомогу у підготовці команд до гри.
Команда 7-А
Члени парламенту проводять заняття з учнями початкової школи
11 грудня 2012 року чотири члени парламенту відвідали початкову школу, учнів 3,4 класів. Це були Ковалишин Артур, Даніловський Юрій, Хом'як Соломія, Нікітіна Віка . Метою нашого візиту до них було розповісти про права дитини, що гарантує Конвенція прав дитини, навчити дітей захищати свої права, тому що кожна людина має знати свої права і вміти захищатися. Ми не тільки розказали 20 прав дитини, а й показали намальовані на цю тему малюнки. Ще ми поговорили з учнями 3-4 класів, вияснили, яке уявлення про свої права вони мають. І зрозуміли, що найкраще щодо своїх прав обізнані учні 3-А та 4-Б класів. А в кінці задали дітям домашнє завдання: намалювати обов’язки дитини
13 грудня відбулась зустріч учнів школи з головним спеціалістом ВуСД Міхновським Г.А. Він пояснив, чим займається ця установа. Ми дізнались, що в поле зору інспекції із справ неповнолітніх потрапляють неповнолітні, які порушують закони або схильні до правопорушень. Крім того, ця організація проводить профілактичну роботу та виховні заходи. Зустріч була актуальна через те, що 19 листопада набрав чинності новий «Процесуально-кримінальний кодекс України».
Геннадій Анатолійович нагадав учням, що відповідальність буває кримінальна та адміністративна. До адміністративної відносяться ті вчинки, про які підлітки навіть і не замислюються: придбання, куріння сигарет, придбання та вживання алкогольних напоїв, вживання, розповсюдження наркотиків (останнє, надіюсь, нашої школи не стосується).
За всі вчинки дітей відповідають батьки. У випадках, коли діти погано поводяться в школі (зривають уроки, б’ються, прогулюють тощо) батьків можна притягнути до відповідальності за неналежне виховання дитини за ст. 184 і накласти штраф в розмірі до 8 неоподаткованих мінімальних зарплат.
Ще Геннадій Анатолійович, відповідаючи на запитання учнів, розповів, що за чинним законодавством дитина не повинна знаходитись на вулиці у вечірній час (після 22 год.) без дорослих. Її мають право забрати у відділок. Також у відділок міліції мають право допровадити учнів, що курять неподалік від навчального закладу.
Якщо батьки заробляють за кордоном, а дитина знаходиться під наглядом бабусі чи інших родичів, скоює правопорушення, у держави є право відкликати батьків та притягнути до відповідальності.
За псування державного майна (а це і меблі в школі, і унітази, і комп’ютери) можливе покарання від 5 років позбавлення волі. За крадіжку – від 8 років.
Тобто, справа, за словами пана Міхновського, дуже серйозна і нам вартує знати Кримінальний кодекс (бодай деякі його статті), щоб не опинитись у скрутній ситуації, адже незнання законів не звільняє від відповідальності!
Ковалишин Артур, 7-А
Немає коментарів:
Дописати коментар