наша школа

наша школа

понеділок, 7 січня 2013 р.

Іде Святий Миколай!


19 грудня до нашої школи завітав Святий Миколай. А подбали про його відвідини учні 5-А класу разом з класним керівником Ромою Степанівною та вчителем музики Наталею Ярославівною. Святковий та радісний Миколай привітав і учнів початкової школи. Приніс радість, надію на краще та — подаруночки. А різочки цього року не приніс — адже всі діточки були чемні! 


Передсвятковий ярмарок солодощів


Напередодні дня святого Миколая в нашій школі відбувся доброчинний ярмарок солодощів. Учні пекли та продавали власноруч (переважно), або за допомогою батьків спечені смаколики. Великий вибір солодощів був у юних кулінарів 5-А класу. Надзвичайно смачний торт приготувала Пігарєва Оленка (8-Б). Учні 6-А класу напекли витончені рогалики. 7-А клас виставив на продаж і традиційні пампухи, і яскраво оздоблені марципаном тістечка, і вишукані картоплинки”.
Відвідувачі ярмарку були приємно вражені.
А ще більше вразили результати: учні зібрали на доброчинність 553 грн.
Найбільше виторгували грошей учні 7-А кл. —190 грн.
ІІ місце у 5-А класу — 136 грн.
ІІІ місце — у 6-А кл. — 101 грн. 45 коп.
5-Б кл. виручив 44 грн.
6-Б кл. — 31 грн.
8-Бкл. — 20 грн.
7-Б кл. — 16 грн.
9-Б кл. — 15 грн.
Отже, ми потрошку вчимося творити доброчинність. А це добре. І не тільки напередодні свят.




Фабрика Святого Миколая


В грудні в кожному місті нашої країни традиційно працює «Фабрика святого Миколая». Її завдання – принести подарунки дітям з малозабезпечених сімей або тим дітям, що взагалі не мають батьків. Для цього милосердні та небайдужі люди збирають іграшки, канцтовари, солодощі для обділених увагою діточок. Не лишились осторонь і учні нашої школи. Всі класи зібрали подарунки. Варто назвати тих, хто зібрав подарунків найбільше. Це учні 5-А, 7-А, 9-Б класів. Солодкі подарунки для діточок приніс Смольський Ростик (7-А), найбільше канцтоварів купила Цап Марта (7-А),. Не пошкодував для сиріт подарунків і Кобринець Іван (9-Б). Гарні розвиваючі ігри зібрали учні 11-А клусу.
Дякуємо всім небайдужим та з щирим серцем!!!
Миколай має прийти до кожного, і саме ти можеш про це подбати!!!


Ними пишається школа!!!


ІІ чверть – найбільш напружений та відповідальний час для учнів, бо це період проведення районних предметних олімпіад та конкурсів, що прирівнюються до олімпіад. Наші учні брали участь в усіх названих заходах та отримали непогані результати. Адміністрація СЗШ № 77 наказом по школі нагороджує переможців районних олімпіад пам’ятними медалями. Отже, назвемо цих учнів. 
1. Мандзюк Анна, 8-А кл. ІІ місце з історії, «Золота СОВА» із світової літератури, ІІІ місце на конкурсі ім.П.Яцика.
2. Вишневська Тетяна, 10-Б кл. ІІІ місце з історії, ІІІ місце з економіки, брала участь у 7 олімпіадах
3. Даніловський Юрій, 7-А кл. ІІ місце з фізики, «Бронзова СОВА» із світової літератури, брав участь в 4 олімпіадах
4. Теплінський Сергій, 11-Б кл. І місце з економіки, ІІІ місце в конкурсі ім. П.Яцика
5. Асавуляк Вікторія, 6-Б кл. І місце в Шевченківському конкурсі, ІІІ місце в конкурсі ім.. П.Яцика
6. Юськевич Андрій, 9-Б кл.  ІІ місце з інформатики, участь в 3 олімпіадах
7. Голич Тетяна, 11-Б кл. ІІ місце з географії
8. Петришин Ірина, 9-А кл. ІІ місце з трудового навчання
9. Ангеляшек Василь, 11-Б кл. І місце з трудового навчання
10. Николайчук Олена, 9-Б кл. ІІІ місце в конкурсі ім. П.Яцика
11. Кравчук Віолетта, 9-А кл. «Золота СОВА» із світової літератури, участь в 4 олімпіадах
12. Дубініна Аліна, 11-Б кл. ІІІ місце в Шевченківському конкурсі
13. Гришковська Каріна, 11-Б кл. ІІІ місце з англійської мови
14. Мірошкіна Анна, 9-Б кл. ІІІ місце з англійської мови
15. Ковалишин Артур, 7-А кл. «Срібна СОВА» із світової літератури
16. Нікітіна Вікторія, 9-А кл. «Бронзова СОВА» із світової літератури
17. Кісилиця Уляна, 9-А кл. «Срібна СОВА» із світової літератури
18. Чорнейко Марта, 8-Б кл. «Золота СОВА» із світової літератури
19. Жупник Любомир, 11-А кл. І місце з фізкультури
20. Заленжна Марта, 11-А кл. ІІІ місце з фізкультури
21. Хом’як Соломія, 9-А кл. Брала участь у 6 предметних олімпіадах


Козацькі забави


6 грудня, в День збройних сил України,  в нашій школі за давньою традицією відбуваються “Козацькі забави ”. Це весела й серйозна гра, мета якої — довести, що справжні козаки  (та козачки) — сильні, мужні, витривалі, дотепні та винахідливі. Цього року “Козацькі забави ” були особливо цікавими. Ігор Євгенович вигадав надзвичайно оригінальні конкурси.  Серед них “тачка”, стрибки в мішках, стрибки з м'ячем., “хокей”  Особливо сподобався глядачам конкурс, в якому козаки присідали, тримаючи на плечах прекрасний вантаж — однокласниць. Цікавим був і конкурс, в якому хлопці повинні були на стільцях бігом донести дівчину до волейбольної сітки, а вона повинна була ,не встаючи зі стільця, закинути м'яча.
Результати конкурсу такі.
І місце — команда 11-Б кл.
ІІ місце — команди 11-А та 10-Б кл.
ІІІ місце — командіа10-А кл.


Всесвітній день прав людини


10 грудня – міжнародний день прав людини. Адже саме в цей день у 1948 році  ООН було прийнято Загальну декларацію прав людини. За ініціативою шкільного парламенту на цьому тижні було проведено кілька заходів, метою яких є сприяння ознайомленню учнів з правами людини та правами дитини.
10 грудня відбулась правова гра для учнів 7-9 класів «Чи знаєш ти свої права та обов’язки?». Кожен клас представляла команда з 5 учасників. Гравці відповідали на питання, пов’язані з правами людини та правами дитини, малювали малюнки, що ілюструють права дитини, грали у гру «гарячий мікрофон» та визначали 2мозковим штурмом» найголовніші права для однолітків. Вельмишановне журі у складі Ірини Йосипівни та Наталі Миколаївни, а також ведуча Ірина Миколаївна, були дуже приємно вражені хорошою підготовкою команд. Особливо було приємно, що мало не найкраще підготувались учні 7-х класів. Журі вирішило оцінити результати окремо дев’ятикласників(адже вони вже вивчають предмет «правознавство») та учнів 7-8 класів, які правознавство не вивчають. Отже, результати.
І місце – 9-А кл.
ІІ місце – 9-Б кл.
І місце – 7-А кл.
ІІ місце – 7-Б кл.
ІІІ місце – 8-А кл.
ІV місце – 8-Б кл.
Представники команд-переможців отримали почесне право провести бесіди та ігри на правову тематику серед учнів 3-4 класів.
Хочеться подякувати учням 10-А кл. Савицькій Христині та Фалалєєву Олександру за допомогу у підготовці команд до гри.
 Команда 7-А
Члени парламенту проводять заняття з учнями початкової школи
11 грудня 2012 року чотири члени парламенту відвідали початкову школу, учнів 3,4 класів. Це були Ковалишин Артур, Даніловський Юрій, Хом'як Соломія, Нікітіна Віка . Метою нашого візиту до них було розповісти про права дитини, що гарантує Конвенція прав дитини,  навчити дітей захищати свої права, тому що кожна людина має знати свої права і вміти захищатися. Ми не тільки  розказали 20 прав дитини, а й показали намальовані на цю тему малюнки. Ще ми поговорили з учнями 3-4 класів, вияснили, яке уявлення про свої права вони мають. І зрозуміли, що найкраще щодо своїх прав обізнані учні 3-А та 4-Б класів.  А в кінці задали дітям домашнє завдання: намалювати обов’язки дитини

13 грудня відбулась зустріч учнів школи з головним спеціалістом ВуСД Міхновським Г.А. Він пояснив, чим займається ця установа. Ми дізнались, що в поле зору інспекції із справ неповнолітніх потрапляють неповнолітні, які порушують закони або схильні до правопорушень. Крім того, ця організація проводить профілактичну роботу та виховні заходи. Зустріч була актуальна через те, що 19 листопада набрав чинності новий «Процесуально-кримінальний кодекс України».
Геннадій Анатолійович нагадав учням, що відповідальність буває кримінальна та адміністративна. До адміністративної відносяться ті вчинки, про які підлітки навіть і не замислюються: придбання, куріння сигарет, придбання та вживання алкогольних напоїв, вживання, розповсюдження наркотиків (останнє, надіюсь, нашої школи не стосується).
За всі вчинки дітей відповідають батьки. У випадках, коли діти погано поводяться в школі (зривають уроки, б’ються, прогулюють тощо) батьків можна притягнути до відповідальності за неналежне виховання дитини за ст. 184  і накласти штраф в розмірі  до 8 неоподаткованих мінімальних зарплат. 
Ще Геннадій Анатолійович, відповідаючи на запитання учнів, розповів, що за чинним законодавством дитина не повинна знаходитись на вулиці у вечірній час (після 22 год.) без дорослих. Її мають право забрати у відділок. Також у відділок міліції мають право допровадити учнів, що курять неподалік від навчального закладу.
Якщо батьки заробляють за кордоном, а дитина знаходиться під наглядом бабусі чи інших родичів, скоює правопорушення, у держави є право відкликати батьків та притягнути до відповідальності.
За псування державного майна (а це і меблі в школі, і унітази, і комп’ютери) можливе покарання від 5 років позбавлення волі. За крадіжку – від 8 років.
Тобто, справа, за словами пана Міхновського, дуже серйозна і нам вартує знати Кримінальний кодекс (бодай деякі його статті), щоб не опинитись у скрутній ситуації, адже незнання законів не звільняє від відповідальності!
Ковалишин Артур, 7-А


"Будинок майбутнього"

 Нагородження
Команда за роботою

27 листопада до нас завітав представник компанії Рехау. Як ми вже писали, учні 7-А класу взяли участь у всеукраїнському конкурсі “Мій будинок майбутнього” та увійшли до 10 призерів. І хоча головний приз для школи виграти не вдалось, але нагорода не оминула юних мрійників-інженерів: від компанії Рехау учням вручили рюкзаки, календарі, канцтовари. Нагадаємо прізвища тих, хто виконував проект “Мій будинок майбутнього”: Даніловський Юра, Ковалишин Артур, Панченко Лола, Станицька Аня, Фалалєєва Таня.
Вітаємо переможців!


Скажи СНІДу "Ні"!


30 листопада у нашій школі за ініціативою учнівського парламенту проходили заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.
По класах було проведено інформаційні бесіди. На великій перерві в актовому залі учні 7-А класу проводили наочну агітацію: показували мультимедійні презентації про СНІД. За ініціативою Дзюбана Артура, учня 5-Б класу,  в старших класах (9, 10, 11) було роздано книжки-памятки “ВІЛ. СНІД. Міфи та факти”. Крім того, учнівський парламент провів флеш-моб “Скажи СНІДу “ні”!” : на перерві учні з червоними стрічками утворили живий ланцюжок від вестибюля до актового залу, а потім скандували “Ми знаємо, що таке СНІД. Ми не допустимо СНІД!”
Крім того, старшокласники написали творчі роботи “Якби я дізнався, що мій сусід по парті хворий на СНІД…” Їх роботи сповнені ідей про те, що до хворих на цю страшну недугу треба ставитись із співчуттям та терпимістю.
Учні 5-7-х класів намалювали малюнки “Ні СНІДу!”




В гостях у редколегії "ХВИЛИНКИ" Гліб Головченко!!!





14 листопада відбулась надзвичайна для редколегії нашої газети подія: до нашої школи завітав Гліб Головченко. Він секретар національної спілки журналістів України, директор Коледжу преси та телебачення в М.Миколаєві і, що найголовніше, президент Національного конкурсц шкільних газет. Гліб Олександрович розповідав нам про шкільні газети та інформаційне суспільство. За його словами, кожна людина має право на інформацію. Він розповів нам, яким має бути справжній юнкор. Таня Шот взяла у знаного гостя інтерв'ю. 

Фестиваль толерантності


16 листопада в нашій школі в рамках тижня толерантності відбувся Фестиваль толерантності. В ньому були задіяні учні 6-8 класів. Кожен клас представляв культуру одного з народів, що здавна живуть у Львові: поляків (6-А), чехів (6-Б), росіян (7-А), німців (7-Б), вірменів (8-А), євреїв (8-Б).
Учасники повинні були підготувати номер художньої самодіяльності, костюм та страву даного народу. Найвищу оцінку журі заслужити учні 7-А та 6-А класів. Семикласники не тільки виконали сценку, заспівали “Во поле береза стояла”, запросили” до виступу скоморохів, але й пригостили журі власноруч зліпленими пельменями.
6-А клас вразив масовістю: на сцену вийшла майже половина класу. Учні заспівали польською мовою гімн Польщі та почастували журі пампухами, які навчились пекти за старовинним польським рецептом.
Учні 6-Б класу обмежились костюмом та смаколиками: журі смакувало смажений сир та чеські бутерброди.
З розповіді учнів 8-Б класу присутні дізнались дуже багато цікавого про єврейську культуру та кухню. Власне, од євреїв до трудового єврейського люду перейшов звичай подавати кожному за столом окремц тарілку, а згодом це передалось і на села, де раніше традиційно їли зі спільних мисок. Заміжні єврейки носили перуки, а власне волосся стригли: вважалось, що жінці ніколи дбати про власну зачіску. Про те, що євреї не їли свинину, знають всі. Ще заборонялось їсти м'ясо худобини, яку роздер хижий звір. Не годилось їсти й м'ясо хижаків, бо воно має недобрий вплив на людину. Рибу їли лише лускову з плавниками. І головне правило: “Не давай вогню, поки не посолиш”.
Багато пізнавального було на фестивалі. Результати ж такі:
І місце розділили 6-А та 7-А класи.
ІІ місце посів 6-Б клас
ІІІ місце — 8-Б клас.