наша школа

наша школа

неділя, 30 вересня 2012 р.

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА ШКІЛЬНОГО ПАРЛАМЕНТУ

Наша шкільна родина  обрала Президента шкільного Парламенту. Це сталось 20 вересня. Шляхом таємного голосування учні обрали Президентом шкільного парламенту УЩУК ЮЛІЮ, ученицю 8-Б класу.
Вітаємо і надіємось на успішну роботу Парламенту у цьому році.
На фото: Ущук Юлія;
Виборча комісія у складі Фалалєєвої Тані, Пігарєвої Олени, Чайковської Юлії.


ПРЕЗИДЕНТ ШКІЛЬНОГО ПАРЛАМЕНТУ УЩУК ЮЛЯ 

МИ - СПРАВЖНІ ПАТРІОТИ!!!
Вже стало традицією нашої школи до Днів Партизанської слави проводити військово-патріотичну ГРУ, яка дістала назву «Патріот».
Цього року участь у грі, яка відбулась 20 вересня,  брали команди учнів 5-7 класів.  Учні відповідально підійшли до підготовки: намалювали емблеми, підібрали назву ти девіз команди. Більшість команд подбала про єдину форму  одягу. Все це зробило представлення команд яскравим.  
Традиційні два блоки “Сильні, сміливі, спритні” та «Захист Вітчизни – справа кожного» дали змогу учасникам продемонструвати спортивну підготовку та вміння надати першу допомогу, одягнути протигаз, врятувати потерпілого з місця аварії чи з поля бою, влучно стріляти. А ще учні довели, що вони дружні й відповідальні.
Готуватись до гри учням допомагали старшокласники: консультували, як підготувати до використання та правильно одягнути протигаз, накласти пов'язку, привести до тями “потерпілого”. Ви це бачите на одному з фото.
Останнім блоком змагань був квест “Юні розвідники”. Учасники, як справжні пошуковці, відшукувати замасковані військові предмети, пригадували прислів'я про Україну та справжній патріотизм,  демонстрували вміння працювати за планом місцевості. І довели, що вони гідні майбутні захисники Вітчизни. А нагородою у квесті став солодкий приз, який переможцям, команді 7-А класу, вручила Ольга Василівна.
Крім того, учасників очікував яскравий сюрприз: до нас завітали учні секції бойового гопака. Вони вразили всіх присутніх майстерним виконанням бойового традиційного українського танцю, надихнули учасників змагань на перемогу!
А тепер — найочікуваніша інформація: результати. Переможцями було визнано команду 5-А класу.
ІІ місце вибороли у запеклій боротьбі учні 7-А класу.
ІІІ місце посіли  юні патріоти 6-Б класу.
Грамотою “За командний дух, виявлений під час змагань” нагороджено команду 5-Б класу.
“За силу та спритність при виконанні завдань” нагороджено команду 7-Б класу.
Дипломом “За проявлені силу волі та волю до перемоги” нагороджується команда 6-А класу.
Велика подяка від шкільного парламенту тим, хто готував та проводив гру. Це такі учні: Мисюк Роман, Фалалєєв Олександр, Савицька Христина, Ткач Софія, Нагайло Марта, Лаврись Марія, Хохлова Анастасія (10 кл.), Ущук Юлія, Пігарева Олена (8-Б), Стасів Настя, Кузнєцова Христина (9-А).
Сподіваємось, що всі учасники гри та її організатори зрозуміли головне: Україна у нас одна, ми її маємо вміти та прагнути оберігати та захищати від усього можливого зла!!!
На фото внизу: переможці квесту — команда 7-А класу








ЛЬВІВ - МІСТО НАЙКРАЩИХ ЧИТАЧІВ 
13-16 вересня у Львові відбувався 19 Форум видавців. Ця подія стала вже візитівкою та величезним здобутком нашого міста, адже до цієї події українські видавництва та й літератори готують прем'єри. Саме про це розповів творчим учням Залізничного району під час зустрічі один з відомих письменників братів Капранових Віталій Капранов. Юна поетеса Марічка Лаврись запитала у пана Віталія, які б поради він міг дати літераторам-початківцям. І от що ми почули.
Писати треба завжди для когось—тоді ви намагаєтесь зрозуміти іншу людину й набуваєте цінного досвіду співчуття й співпереживання.
Треба пам'ятати, що творчість — це однокореневе слово із словом “Творець”. Тобто Творець творив людину за своєю подобою  творчою, на жаль, не всі такими стають. А ще — творча людина дуже вразлива, тому варто говорити авторам компліменти, адже кожного можна похвалити бодай за щось.
Не треба соромитьсь своєї творчості. Й не треба боятись почати писати, думаючи, що вам це не вдасться. Адже, як твердить китайська мудрість, шлях в тисячу кілометрів починається з першого кроку”.
А ще Віталій Капранов здивував нас словами про те, що у Львові найкращі, найщиріші читачі. Саме тому Форум видавців вже 19 років проходить в нашому місті. Письменник закликав нас цінувати й любити своє місто: “Іншого такого міста в світі немає. Яким ви його створите, таким він для вас і буде”.
Брати Капранови теж привезли на Форум новинку — книгу “Приворотне зілля”, жанр якого пан Віталій визначив як містичний детектив. Що ж, поспішимо купити книгу!
Уважно слухали Кохайкевич Данік, Лаврись Марія,
Стасів Настя
На фото юні поети нашої школи.






УВАГА!!! ДІТИ НА ДОРОЗІ!!!
На протязі вересня у всіх школах України проводиться акція «Увага! Діти на дорозі!» ЇЇ мета — нагадати юним учасникам дорожнього руху правила безпечної поведінки на дорозі.
              Члени шкільного Парламенту та Юні Інспектори Руху нашої школи провели рейд в 2-4 класах, присвячений цій акції. Ковалишин Артур, Панченко Лола, Ганусик Анастасія, Станицька Анна, учні 7-А класу, проводили для учнів молодшої школи вікторину та перевіряли знання дорожніх знаків. Кращих знавців правил дорожнього руху було прийнято до лав Юних Інспекторів Руху (ЮІР)





На фото переможці-вікторини та Юні Інспектори Руху


МІНІ-МІС ШКОЛИ
12 березня 2012 року в нашій школі відбувся надзвичайно гарний, яскравий, а головне — дуже весняний конкурс “Міні0міс школи”. І хоча зранку йшов сніг, на вулиці лежали крижані кучугури, дерева у білосніжному вбранні й думати забули про весну, у актовому залі школи була не те що весна — тепле літечко зігріло душі присутніх: такі дівчатка-конкурсантки були гарні, милі, талановиті, розумні!
Конкурс складався з кількох турів: “Візитка” (дівчатка розповідали про себе), “Інтелектуальний конкурс” (він дав змогу оцінити обізнаність конкурсанток у різних галузях знань), “Конкурс талантів” (дівчатка співали /Костюк Віра, Пігарєва Олена, Кагуй Надя,  Чайковська Юля/, виконували вірші /Ущук Юля, Станицька Аня, Ганусик Настя, Кузнєцова Настя/ та прозу /Жеребецька Василина/) та конкурс “Дефіле” (говорить сам за себе, хоча дівчатка були надзвичайно граційні, ході деяких могли б позаздрити манекенниці та фотомоделі). Всі учасниці були надзвичайно яскраві, талановито виступали. Так що журі з хлопців-старшокласників щиро розгубилось, не знаючи, як гідно оцінити таку красу та здібності.
Особливо глядачів вразив останній конкурс — конкурс костюмів. Ми побачили і фею, і жабку, і квіточки, і зайчика, і ляльку Барбі, і Королеву. Від маленьких красунь неможливо було відвести очей!!!
І от результати конкурсу:
Міні-міс-2012” — Кагуй Надія, 5-А
І віце-міс — Станицька Анна, 6-А
ІІ віце-міс — Чайковська Юлія, 5-А
ІІІ віце-міс —Ганусик Анастасія, 6-А
“Міс талановитість” — Костюк Віра, 6-Б
“Міс господарочка” — Ущук Юлія, 7-Б
“Міс стиль” — Пігарєва Олена, 7-А
“Міс грація” — Жеребецька Василина, 6-Б
“Міс ніжність” — Кузнєцова Анастасія, 5-Б
Вітаємо дівчат! І будемо надіятись, що краса врятує світ!!
Величезна подяка від учнівського Парламенту Бакай Любі та Прступі Юлі, які організували та провели конкурс, підготували юних учасниць, підібрали музику; Заленжній Марті, Цимбалістій Христі та Касумовій Софії, які своїми виступами заповнили технічні паузи.




ЛЮДИ, ВБИЙТЕ ВІЙНУ!!!
Війна — найстрашніша річ на землі. Це час, коли ти навіть не знаєш, чи доживеш до наступного дня. Але Ленінград пережив ще гірше, тому що під час війни 1941-1945рр. у цьому місті була ще облога, голод та багато інших проблем. Як це могли пережити люди, важко уявити. Правда, нам це уявити допомогла розповідь ветерана війни Юлії Вікторівни Карасьової, яка завітала в нашу школу напередодні Дня Перемоги. Те, що вона розповідала про пережиту нею війну, дуже сильно нас вразило.
                  Починалось це все так. 40-ий рік, мирне населення міста жило спокійно, діти ходили у школу, дорослі ходили на роботу і все іде спокійно. Але червень 41-ого все змінив: на колишній Радянський Союз напали німецькі загарбники. Вони руйнувати все й рухались вперед. І от перед ними Ленінград. Через деякий час харчові запаси міста закінчились, всі водогони, де поступала питна вода, були зруйновані. Фашисти  оточили місто. Ось так Ленінград опинився у блокаді, яка тривала майже 900 днів.
Кінець 41-ого, початок  42-ого… Починають вмирати дужі чоловіки і діти, але все одно продовжувалось навчання у школах та інститутах, а дорослі повинні були голодні, зморені ходити на роботу, бо від їхньої праці залежала доля їх міста. Помирали люди навіть на вулицях: просто падали, знесилені від голоду, і більше не могли встати.  Щоб запобігти хворобам, які поширюються у наслідок забруднення або нечистоти від трупів, ленінградці щодня ходили по вулиці та збирали трупи,  які звозили та скидали у виритий рівчак на Пискарьовське кладовище. У людей навіть не вистачало сили, щоб ховати в окремо виритих могилах, ховали в братських.
Через голод, який настав у Ленінграді, студентам, а також людям, які працювали, давали 125г. хліба на добу (непрацюючим ще менше), ще й треба було за ним стояти у черзі. Це майже за розміром як коробка від сірників! Люди довгими годинами стояли у чергах за цим хлібом, бо якщо ти не використаєш талончик на хліб, талончик ставав недійсним. Жителі так хотіли захищати своє місто, що молоді люди ішли в армію, на фронт. Юлії Вікторівні, студентці медінституту, тоді було 16 років. Вона разом з іншими студентами під час бомбардувань міста, які відбувались мало не кожен день, чергувала на дахах будинків, щоб скидати з них фугаси, які могли спричинити пожежі. Нерідко ці чергові гинули, вбиті бомбами з фашистських літаків. А їсти практично не було що. І воду взимку люди брали з Неви та каналів, прорубували ополонки та черпали бідонами воду. А потім по морозу несли її в будинки, де не було ані електрики, ані опалення. І цю воду навіть іноді не було на чому зігріти. Юлія та її брат іноді навіть не мали сили піти за водою до річки, тоді набирали у дворі сніг, розтоплювали його в казанку. А теплу воду пили. Юлія на момент зняття блокади важила 32 кг. А працювала вона ще й в госпіталі. А виглядала як стара бабуся. Й поранений один сказав їй: «Бабусю, ви така добра. У вас, мабуть, на фронті онук?» А їй було всього лише 16…
  Початок 44-ого року. У місто приїхали машини, покриті брезентом… У місті ніхто не знав, що це таке діється. А виявилось, що це приїхали “Катюші”. Наша оповідачка у цей час вже пішла разом з подругою на фронт,  і у цей час її посадили передавати команди на батарею  (база, яка передавала команди у цей час на «Катюші» або піхоту). Це була 6:00 година ранку. Фронт почав атакувати німців з “Катюш”, вся передова німців була змішана з землею. Це був головний прорив німецької блокади Ленінграду. Воєнні, які відповідали за передачу даних для обстрілу ворога, передавали данні 5 днів підряд без сну. І Юлія Вікторівна майже всі ці дні практично не спала. І коли наступ завершився, їм, юним дівчатам-зв’язківцям, дали три години для сну. А Юля уві сні так голосно викрикувала команди для «Катюш», що налякала всю піхоту. Коли вона прокинулась, піхотинці лагідно посміхались та показували на неї один одному: «Он та войовнича дівчина!»
 Після цього жителі Ленінграду почали готувати місто до Дня Перемоги: розбирали завали, зафарбовували написи на стінах «Бомбосховище», «Цим боком вулиці ходити небезпечно» та інше.
Ось такі страшні дні прийшлось пережити старшому поколінню!
Після розповіді ми з подивом задавали питання і дізнались багато чого цікавого: ми більше розпитали про хліб, який їм давали у час війни.  Вийшло, що це не такий хліб, який ми маєм сьогодні. Це був хліб з всякими шкарлупками і різними домішками.  Але люди по півдня, а деколи і вночі стояли за цим хлібом і дивилися, щоб ні одна кришка не впала на землю, їх підбирали пальчиками діти, що стояли біля прилавків, та відправляли до голодних ротиків. І ніхто цих дітей не проганяв, ніхто не відштовхував. А вони по черзі чемно слинили пальця та підхоплювали кришечки глевкого хліба, що падали на прилавок.
І сама наша гостя, Юлія Вікторівна, нас дуже вразила: вона вже дуже немолода, так багато пережила, але бадьора, життєрадісна, все пам’ятає та з готовністю ділиться своїми спогадами з молодими. А людей, що здобули перемогу над фашизмом, залишилось вже зовсім мало. І я хотів би, щоб ми подякували їм, адже їм ми завдячуємо нашим мирним сьогоднішнім життям!
Ось так. Тому я би хотів сказати: наші сучасники, не робіть безглуздих речей, щоб потім не жалкувати, і бережіться  війни, бо це страшна річ! Давайте збережемо мир для нашої країни!    
Ковалишин Артур 6-А клас.







ШКОЛА МАЄ ТАЛАНТ!!!
18-20 квітня в нашій школі проходив традиційний конкурс «Школа має талант!» В середу та четвер відбулись півфінальні (відбіркові) виступи, а в п'ятницю школа побачила великий та грандіозний ФІНАЛ!!!
Учні нашої школи довели, що вони дійсно надзвичайно талановиті, що вони готові поділитись своєю наснагою та хорошим настроєм з оточуючими. Найбільше в цьому році у конкурсі брали участь співаки. Вразив глядачів ліричністю виконання та чисельністю (18 співаків)  хор 6-А класу, що співав пісню “Мамина черешня”. Надзвичайно емоційно співав дует Костк Віра та Сковрон Христина (6-Б). Вини підготували дві пісні: “Моє серце” та “Відірватись від землі”. Вкотре здивувала силою голосу та майстерністю виконання Цимбаліста Христина (7-А). Це дійсно наша маленька зірочка, яка відома й за межами нашої школи! Розчулили зал своїм співом Кагуй Надійка та Чайковська Юля (5-А). На фіналі вони виконали пісню “Одна калина”, й глядачі підспівували дівчатам!  Запалили зал своїм співом Пігарєва Оленка (7-А) та Мірошкіна Аня (8-Б). Підтвердили своє звання надзвичайно обдарованих музикантів і учениці 10-б класу Вишеславцева Тетяна, Дубініна Аліка та Грішковська Каріна. Вони виконували пісню “Сьюзі” (навіть краще, ніж “Океан Ельзи”!)
Але відкриттям конкурсу стали наймолодші учасниці, учениці 4-А класу Вільчинська Марія та Торговицька Стефанія!
Порадували й юні музиканти: Даніловський Юрій (акордеон), Костів Мар'яна (бандура), Кліпова Анна (флейта).
Танцюристів було небагато, але які! Запальний сучасний танець найменших танцівниць Глушко Ярини та Гірняк Софії (4-А)нікого не залишив байдужим! А Копитко Юля (5-А) танцем “Лялька” розчулила всіх присутніх!
Вперше в конкурсі показали фехтувальний етюд дівчата з 6-А класу Фалалєєва Таня та Рогожнікова Катя. Було дуже цікаво дивитись на спортивну вправу у виконанні цих дівчаток!
Отже, результати конкурсу.
І місце в номінаціях посіли такі учасники:
Найкращий хоровий виступ” - 6-А кл.
Кращий акордеоніст” — Даніловський Юрій, 6-А
Краща бандуристка” — Костів Мар'яна, 6-Б
Краща флейтистка” — Кліпова Анна, 9-В
Оригінальний жанр” — Рогожнікова Катя, Фалалєєва Таня, 6-А
Авторська поезія” — Лаврись Марія, 9-Б
Художнє читання” — Вовк Софія, 7-А
Кращі танцюристи” — Глушко Ярина, Гірняк Яна (4-А) та Копитко Юля (5-А)
Циркова майстерність” — Лабенський Мар'ян, 7-А
ІІ місце у номінації “Циркова майстерність” посіли Адамович Юля (7-Б), Кузнєцова Христина, Стасів Анастасія (8-А).
У номінації “Юні вокалісти” місця було розподілене таким чином:
Гран-прі” — тріо дівчат 10-А класу
І місце: Вільчинська Марія (4-А), Чайковська Юля, Кагуй Надя (5-А), Цимбаліста Христина (7-А)
ІІ місце — Пігарєва Олена (7-А), Мірошкіна Анна (8-Б)
ІІІ місце — Торговицька Стефанія (4-А), Сковрон Христина, Костюк Віра (6-Б).
Приз глядацьких симпатій завоювала Цимбаліста Христя.
Всіх переможців було нагороджено солодкими призами, а молодших учасників — ще й іграшками.
Молодці!!! До нової зустрічі навесні наступного року!